Tvůrci a filmový štáb

Jaromír Kučera

Všestranně nadaný člověk – autor konceptu filmu, scénárista, režisér a spousta dalších rolí, které během natáčení přijal. V týmu dvou zastával roli toho „technického“. Tedy natočit, sestříhat, zajistit hudbu a postprodukci.

To ale nemění nic na tom, že to byl právě on, kdo v dubnu roku 2014 kontaktoval Markétu Tichou, se kterou si padli do noty nejen názorově ale hlavně lidsky a to z nich činí velmi silný tým, který nakonec dovedl natáčení do zdárného konce.

Jaromír má zkušenosti z natáčení přímých přenosů pro brněnské městské části, se studentským zpravodajstvím a také se sportovními přenosy. Vede kurz filmování pro děti základních škol.

Markéta Tichá

Původně měla ve filmu „jen“ promlouvat jako poradkyně v osobním rozvoji. Nakonec se ale stala spoluautorkou filmu a má velký podíl na jeho vzniku a konečné podobě. Organizuje veškeré aktivity spojené s filmem a propagací projektu.

Více se o Markétě dočtete v sekci Osobnosti – Markéta Tichá.

Filmový štáb

Vizí režiséra filmu bylo „aby děti natočily film pro dospěláky“. Díky vedení kroužku filmových nadšenců ze základních škol si tak tuto vizi mohl naplnit – pozval totiž své žáky na natáčení. Díky tomu se kluci a holky mohli naučit nové dovednosti a zároveň se dostat do blízkosti některých osobností filmu. A to pro ně bylo velkou senzací!

Jmenovitě se na filmu podíleli tito žáci základních škol: Štěpán Boráň (11), Patricie Kučerová (10), Pavel Mašek (15), Jiří Otoupalík (12), Petr Pisančin (13), Miroslav Šálek (15). Čísla v závorce jsou věk jednotlivých členů štábu v době, kdy se film natáčel.

Hudba a zvuk

Dokážete si představit, že byste bez předchozích zkušeností s podobným projektem složili hudbu k filmu za 10 dnů? Že ne? Vidíte, a jde to. Alespoň my jsme si to tak vyzkoušeli s Filipem Peštou, který složil hudbu k filmu Moc myšlenky. Poté, co nám práci odřekli 3 jiní hudebníci, jsme požádali právě Filipa, který dokázal nemožné. Během dlouhých nocí tak nejen složil úžasnou hudbu k filmu, která se všem tak líbí, ale během dlouhých dnů také složil tři zkoušky na vysoké škole. Takové bylo jeho odhodlání, pracovitost a touha nám s pojektem pomoci.

A co by to bylo za film bez pořádného zvuku?! Aby hudba a veškeré zvuky ve filmu měly to správné grády, pomohl nám profesionál z oboru na slovo vzatý – Martin Zezula. Skvělý hudebník a zvukař, který se také nezalekl našeho rychle se blížícího termínu premiéry filmu a přiložil nejen ruce ale i uši k dílu.

Komentář k filmu

No a nakonec hlas, kterému ve filmu nepřiřadíme tvář. Hlas, který nás filmem provází a díky němuž spoustě diváků vstávají chlupy na těle. Hlas, který znáte ze spousty televizních pořadů – například jako seriálového Mentalistu. Ano, jde o Martina Slámu. Herce a dabéra v jednom. K tomu úžasného člověka, který se nezalekl výzvy v podobě nezávislého nekomerčního filmu a šel do toho s námi již na začátku projektu. I díky jeho hlasu jsme již na začátku v krátkém traileru získali na svou stranu spoustu z vás – fanoušků filmu Moc myšlenky.

Všem zúčastněným moc děkujeme. Bez vás by byl celý proces mnohem zdlouhavější a náročnější. Ale hlavně by to nebylo ono! Děkujeme!